Інсуліноми: Розшифровуємо загадку цієї рідкісної пухлини підшлункової залози

Інсуліноми: Розшифровуємо загадку цієї рідкісної пухлини підшлункової залози

Інсуліноми: Розшифровуємо загадку цієї рідкісної пухлини підшлункової залози

Інсуліноми - це загадковий тип пухлин підшлункової залози, який може порушувати вироблення інсуліну в організмі, що призводить до низького рівня цукру в крові (гіпоглікемії). Це рідкісне захворювання вимагає ретельного контролю та лікування, щоб полегшити його симптоми та запобігти можливим ускладненням.

Що таке інсулінома?

Інсуліноми - це підступні пухлини, які розвиваються в підшлунковій залозі, маленькому, але потужному органі, розташованому за шлунком, який відіграє життєво важливу роль у регулюванні рівня цукру в крові. Зазвичай підшлункова залоза виробляє інсулін - гормон, який допомагає організму використовувати глюкозу (цукор) для отримання енергії. Однак у людей з інсуліномами це стає складним завданням, оскільки пухлина виробляє надмірну кількість інсуліну, що призводить до низького рівня цукру в крові.

Цікаво, що інсуліноми, як правило, мають невеликі розміри, більшість з них менше 2 сантиметрів у діаметрі. Хоча вони, як правило, доброякісні, в деяких рідкісних випадках вони можуть перероджуватися в злоякісні.

Які симптоми інсуліноми?

Симптоми інсуліноми важко діагностувати, оскільки вони можуть відрізнятися у різних людей. Деякі з найпоширеніших симптомів включають сплутаність свідомості, пітливість, втому, запаморочення, головний біль, нечіткість зору, судоми і навіть кому. Ці симптоми зазвичай виникають, коли рівень цукру в крові падає занадто низько. Деякі люди з інсуліномами можуть відчувати ці симптоми після голодування або фізичних вправ, тоді як інші - після прийому їжі.

Що таке тріада Віппла?

Тріада Віппла - це діагностичний інструмент, який використовується для виявлення інсуліноми. Тріада складається з трьох основних критеріїв, а саме

·         Симптоми гіпоглікемії, такі як сплутаність свідомості або судоми.

·         Низький рівень цукру в крові (гіпоглікемія).

·         Полегшення симптомів після прийому їжі.

Якщо у вас є ці симптоми, ваш лікар може порекомендувати вам пройти низку тестів, щоб перевірити рівень цукру в крові та виключити інші потенційні причини ваших симптомів.

Як лікують інсуліноми?

Лікування інсуліноми залежить від розміру та розташування пухлини. У деяких випадках можуть бути призначені ліки для полегшення симптомів низького рівня цукру в крові. Однак найпоширенішим методом лікування інсуліноми залишається хірургічне видалення пухлини.

Якщо пухлина невелика і легкодоступна, операція може бути ефективною. Однак у деяких випадках пухлина може бути занадто великою або розташованою у важкодоступній ділянці, що ускладнює хірургічне втручання. У таких випадках можуть бути розглянуті інші варіанти лікування, такі як хіміотерапія або променева терапія.

Дуже важливо звернутися до лікаря, якщо ви підозрюєте у себе інсуліному. Якщо її не лікувати, вона може призвести до серйозних ускладнень, таких як судоми, кома і навіть смерть.