+38 (068) 351 21 74+38 (063) 171 74 86

ул. Героїв Севастополя, 30Київ, Україна

+38 (068) 351 21 74+38 (063) 171 74 86

ул. Героїв Севастополя, 30Київ, Україна

ПУХЛИНИ НИРКОВОЇ ПАРЕНХІМИ

Рак паренхіми нирки (нирково-клітинний рак, ПКР) група злоякісних новоутворень нирки, що розвиваються з епітелію проксимальних канальців або збірних трубочок.

Доведено збільшення ризику розвитку ПКР у міру збільшення маси тіла і віку. Можливими факторами ризику захворювання є тютюнопаління й артеріальна гіпертензія. Описано низку спадкових варіантів раку нирки. Найпоширенішим із них є ПКР, асоційований із хворобою фон Гіппеля-Ліндау (VHL).

На ранніх стадіях рак нирки, як правило, не викликає скарг. У міру зростання первинна пухлина стає пальпованою і може викликати розвиток болю і гематурії (кров у сечі). Пухлинний венозний тромбоз лівої ниркової вени здатний викликати розвиток варикоцеле зліва. Поширення пухлини по просвіту НПВ або наявність масивних метастазів у заочеревинних ЛВ може бути асоційоване з появою набряків нижніх кінцівок, мережі розширених підшкірних вен на передній черевній стінці ("голова медузи"). Симптоми метастазів визначаються їхньою локалізацією: ураження легень, плеври, внутрішньогрудних ЛВ здатні спричинити розвиток кашлю, кровохаркання, задишки; симптомами метастазів у кістки є біль і патологічні переломи; метастази в печінці часто супроводжуються гіпертермією; метастази в головному мозку проявляються загальномозковими та вогнищевими неврологічними симптомами. Для раку нирки характерний розвиток клінічних паранеопластичних симптомів, таких як підвищення артеріального тиску і лихоманка.

НАЙЕФЕКТИВНІШИМ МЕТОДОМ ЛІКУВАННЯ ПКР ЗАЛИШАЄТЬСЯ ХІРУРГІЧНИЙ:

Клінічно локалізовані форми ПКР (стадії сТ1-T2N0M0) є показанням до резекції нирки або повного її видалення. Новоутворення, розмір і локалізація яких дають змогу виконати органозберігаючі операції, розглядаються як показання до локальної резекції (часткове видалення). Для решти випадків методом вибору лікування клінічно локалізованого ПКР є видалення нирки.
Радикальна нефректомія (повне видалення) - основний підхід до лікування операбельних місцево-поширених форм захворювання (стадії cT3-T4N0-1M0).

Пухлинна інвазія сусідніх структур і органів (категорія cT4) є показанням для їх резекції.
Відібраним пацієнтам із солітарними і поодинокими метастазами раку нирки рекомендується повне хірургічне видалення первинної пухлини і метастатичних вогнищ. Пацієнтам із ПКР із множинними метастазами, які належать до групи сприятливого прогнозу IMDC, показана циторедуктивна нефректомія до початку системної протипухлинної терапії.

НАША КЛіНіКА

Додайте файл із важливою інформацією(необов'язково)

Дякуємо!

Дякуємо, вашу заявку прийнято! Асистент лікаря зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Can't send form.

Please try again later.

Ми дбаємо про вашу безпеку, тому всі зазначені у формі персональні дані обробляються відповідно до Закону України "Про захист персональних даних". Відправляючи нам заявку, ви погоджуєтеся з Політикою конфіденційності.

години Роботи:

ПН-ПТ з 9:00 до 17:00