+38 (068) 351 21 74+38 (063) 171 74 86

ул. Героїв Севастополя, 30Київ, Україна

+38 (068) 351 21 74+38 (063) 171 74 86

ул. Героїв Севастополя, 30Київ, Україна

ВИДАЛЕННЯ ЖОВЧНОГО МІХУРА (ХОЛЕЦИСТЕКТОМІЯ)

Жовчний міхур являє собою невеликий орган під печінкою, який концентрує і зберігає жовч.

Жовч - це рідина, що виробляється печінкою і викидається в тонку кишку для полегшення травлення. Зміни концентрації та складу жовчі, спричинені змінами дієти, вживанням гормонів, прийомом ліків або швидкою втратою чи набором ваги, можуть призвести до утворення твердих часток жовчі, які називаються жовчними каменями. Невелика частина людей із каменями в жовчному міхурі може час від часу відчувати біль у животі, нудоту і блювоту, часто після їди.

Жовчні камені можуть іноді мігрувати з жовчного міхура, блокувати нормальний відтік жовчі та призводити до запалення й інфекції жовчного міхура. Це називається холециститом і може спричиняти гострий постійний біль у животі, лихоманку, нудоту і блювоту. Ці симптоми вимагають відвідування лікаря, який може призначити УЗД і за необхідності направити до хірурга.

Лапароскопічна холецистектомія, також відома як мінімально інвазивна холецистектомія, виконується через 4 невеликі розрізи з використанням камери для візуалізації внутрішньої частини черевної порожнини і довгих інструментів для видалення жовчного міхура. Операцію проводять під наркозом, і пацієнти сплять протягом усієї процедури.

Більшість пацієнтів йдуть додому наступного дня після операції. Пацієнти можуть повернутися до звичного харчування вдома. Легкий або помірний біль зазвичай виникає протягом кількох днів, і його можна зняти за допомогою знеболювальних препаратів, як це наказано лікарем. Пов'язки з розрізів зазвичай можна зняти наступного дня після операції, і в цей час пацієнти можуть відновити регулярний душ, але деякі розрізи можуть вимагати особливого догляду відповідно до вказівок хірурга. У деяких людей після холецистектомії може виникнути діарея, яка у більшості людей минає через кілька тижнів або місяців.

Ускладнення після лапароскопічної холецистектомії виникають рідко, але можуть бути серйозними в разі ушкодження структур, розташованих поруч із жовчним міхуром. Однією з таких структур є загальна жовчна протока, яка є основною трубкою, що відводить жовч із печінки та жовчного міхура в тонку кишку. Пошкодження загальної жовчної протоки або інших жовчних проток може спричинити підтікання або утруднення відтоку жовчі, що супроводжується такими симптомами, як біль у животі, лихоманка і жовтяниця. Ці симптоми також можуть бути спричинені жовчним каменем, що залишився в жовчній протоці. Іноді може виникати кровотеча з кровоносної судини поруч із жовчним міхуром. У більшості випадків кровотеча зупиняється сама по собі, але в рідкісних випадках безперервна кровотеча вимагає втручання. Після холецистектомії пацієнти, які відчувають посилення болю, лихоманку, озноб, нудоту, блювоту або жовтяницю, повинні звернутися до лікаря.

Illustration

НАША КЛіНіКА

Додайте файл із важливою інформацією(необов'язково)

Дякуємо!

Дякуємо, вашу заявку прийнято! Асистент лікаря зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Can't send form.

Please try again later.

Ми дбаємо про вашу безпеку, тому всі зазначені у формі персональні дані обробляються відповідно до Закону України "Про захист персональних даних". Відправляючи нам заявку, ви погоджуєтеся з Політикою конфіденційності.

години Роботи:

ПН-ПТ з 9:00 до 17:00