+38 (068) 351 21 74+38 (063) 171 74 86

ул. Героїв Севастополя, 30Київ, Україна

+38 (068) 351 21 74+38 (063) 171 74 86

ул. Героїв Севастополя, 30Київ, Україна

ОнкоцитомИ

Онкоцитома нирки – це неракове (доброякісне) утворення в одній або обох нирках. Ці ураження можуть не викликати симптомів і не вимагати лікування. Медичні працівники часто випадково виявляють онкоцитоми нирок під час проведення діагностичних тестів щодо іншого захворювання.

До 7% новоутворень нирок становлять онкоцитоми нирок. Цілих 13% людей з онкоцитомою нирки мають множинні новоутворення в обох нирках, стан, відомий як нирковий онкоцитоз.

Онкоцитоми нирок можуть вражати різного віку, раси і статі. Вони частіше трапляються в людей, віднесених до чоловічої статі під час народження (AMAB), і в людей, старших за 60 років.

Онкоцитома нирок також може виникати за генетичних станів, таких як синдром Берта-Хогга-Дюбе. Це генетичне захворювання спричиняє підвищений ризик кіст нирок, доброякісних новоутворень, таких як онкоцитома нирок і рак нирок.

Ниркові онкоцитоми навряд чи стануть злоякісними. Проте дослідження виявили рідкісні випадки, коли у людей з онкоцитомами нирок, у яких в анамнезі не було раку, метастатичний рак розвивався в печінці або кістках. Це вказує на те, що їхня онкоцитома стала раковою.

За оцінками, 3 з 4 осіб з онкоцитомою нирки не мають симптомів. Коли з'являються симптоми, вони можуть бути дуже схожі на симптоми раку нирки, такі як:
Кров у сечі (гематурія).
Біль у боці.
Припухлість, на боці ураженої нирки.

Онкоцитоми нирок, які не ростуть або не спричиняють проблем, можуть не потребувати лікування. Оскільки онкоцитома нирки характеризується швидким ростом, динамічне спостереження за її станом є малоефективним і невиправданим. Тому в більшості випадків вдаються до хірургічного втручання. Під час операції видаляють саму аденому разом з ураженою ділянкою. Якщо пухлина досягла великих розмірів - видаляють і саму нирку.

НАША КЛіНіКА

Додайте файл із важливою інформацією(необов'язково)

Дякуємо!

Дякуємо, вашу заявку прийнято! Асистент лікаря зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Can't send form.

Please try again later.

Ми дбаємо про вашу безпеку, тому всі зазначені у формі персональні дані обробляються відповідно до Закону України "Про захист персональних даних". Відправляючи нам заявку, ви погоджуєтеся з Політикою конфіденційності.

години Роботи:

ПН-ПТ з 9:00 до 17:00