+38 (068) 351 21 74+38 (063) 171 74 86

ул. Героїв Севастополя, 30Київ, Україна

+38 (068) 351 21 74+38 (063) 171 74 86

ул. Героїв Севастополя, 30Київ, Україна

ПУХЛИНИ НИРКОВОЇ лоханки

Ниркова лоханка є частиною нирки і являє собою порожнину всередині нирки, куди надходить сеча з нирки. Продовженням ниркової лоханки є сечовід - трубка, що з'єднує нирку і сечовий міхур, розташована в заочеревинному просторі.
Рак ниркової лоханки або сечоводу починається в клітинах ниркової лоханки або сечоводу. Ракова (злоякісна) пухлина являє собою групу ракових клітин, які можуть проростати в прилеглі тканини і руйнувати їх. Пухлина також може поширюватися (метастазувати) в інші частини тіла.

Клітини в нирковій лоханці або сечоводі іноді змінюються і перестають рости або поводитися нормально. У деяких випадках зміни в цих клітинах можуть спричиняти рак. Найчастіше рак починається в уротеліальних клітинах, які вистилають внутрішню частину ниркової лоханки або сечоводу. Цей тип раку називається уротеліальною карциномою (також званою перехідно-клітинною карциномою). Складає близько 90% усіх верхніх сечовивідних шляхів.
Провідним клінічним симптомом раку ниркової лоханки і сечоводу є гематурія. Вона спостерігається у 70-95% хворих. У 49-55,6% хворих вона є єдиним, а у 66% - першим симптомом захворювання. Характерною є безбольова гематурія, однак, якщо згусток крові спричиняє обструкцію сечоводу, під час макрогематурії можуть з'явитися больові відчуття на кшталт ниркової коліки.
Біль є другим за частотою симптомом пухлини ВМП. Він відзначається у 8-65% хворих. Найчастіше він спричиняється закупоркою сечоводу згустком крові і з'являється раптово. Зазвичай больовому нападу передує безбольова макрогематурія. При відновленні пасажу сечі коліка минає. Постійний біль, що виснажує пацієнта, найчастіше свідчить про місцеву поширеність захворювання.

Illustration

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ РАКУ СЕЧОВОГО МІХУРА:

Методи лікування раку сечового міхура включають хірургічний метод, хіміотерапію, імунотерапію та променеву терапію. При цьому в одного пацієнта може застосовуватися кілька методів лікування.
Хірургічне лікування:
1. Нефруретеректомія
Нефруретеректомія - операція, під час якої видаляють нирку, сечовід і невелику ділянку сечового міхура в місці з'єднання з сечоводом. Іноді цю операцію виконують у 2 етапи, на першому етапі видаляють нирку і сечовід, а на другому - частину сечоводу, що залишилася (куксу), і ділянку сечового міхура в місці з'єднання з сечоводом.
У деяких випадках для повного видалення пухлини з організму потрібне видалення прилеглих до пухлини інших органів. Нефруретеректомія може виконуватися як відкритим способом, так і лапароскопічно, через кілька невеликих проколів, що дає змогу швидше відновитися після операції.
2. Резекція сечоводу
Резекція сечоводу - операція, під час якої видаляють частину сечоводу, уражену пухлиною, і невелику ділянку здорової тканини сечоводу, відступаючи від пухлини, після чого кінці сечоводу зшивають.
Цю операцію виконують тільки в разі поверхневих пухлин, розташованих у нижній частині сечоводу. Іноді потрібна резекція ділянки сечового міхура в місці з'єднання з сечоводом і пересадкою сечоводу в іншу ділянку сечового міхура (уретероцистонеоанастомоз).
У низці випадків можуть використовуватися операції, під час яких видаляють тільки пухлину зі збереженням самого органу.

НАША КЛіНіКА

Додайте файл із важливою інформацією(необов'язково)

Дякуємо!

Дякуємо, вашу заявку прийнято! Асистент лікаря зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Can't send form.

Please try again later.

Ми дбаємо про вашу безпеку, тому всі зазначені у формі персональні дані обробляються відповідно до Закону України "Про захист персональних даних". Відправляючи нам заявку, ви погоджуєтеся з Політикою конфіденційності.

години Роботи:

ПН-ПТ з 9:00 до 17:00